img

Webináře (nejen) pro rodiče

Nabídka webinářů zdarma

Odbor školství Městského úřadu Brandýs nad Labem-Stará Boleslav pokračuje v roce 2024 v cyklu webinářů (nejen) pro rodiče. Odborníci s letitou praxí hovoří o tématech, která jsou aktuální a důležitá zejména v rámci posílení rodičovských kompetencí.

Webináře jsou online a zcela zdarma. V průběhu online vysílaní je možné pokládat otázky, nebo diskutovat o tématu, které Vás zajímá přímo s odborníkem. 

Připravujeme přednášky na téma:

  • 26.3.2025 16:30 – 18:30 Téma: „SKOTSKÁ INSPIRACE aneb dítě jako centrum vzdělávacího procesu“ vedoucí Školního poradenského pracoviště, ZŠ Kamenka Čelákovice, Mgr. Zuzana Libánská

    Co znamená „dítě jako centrum vzdělávacího procesu“? Čím se můžeme inspirovat školstvím nejen ve Skotsku? Jak na wellbeing žáků a učitelů? Co mohou změnit a ovlivnit rodiče?
    To vše se dozvíte z povídaní paní Zuzany Libánské. Paní Libánská pracuje jako pedagožka a výchovná poradkyně na čelákovické ZŠ Kamenka a aktivně se zajímá o zvyšování úrovně vzdělávání našich dětí.

Kde: Přihlásit se můžete prostřednictvím platformy Webexhttps://brandysko.webex.com/brandysko/j.php?MTID=m16a62fe0d50d112ba1c1e1b286ef789a

Pro přístup uveďte heslo: webinar27


Děkujeme za sdílení mezi Vaše kolegy, spřízněné organizace a především rodiče.

Webináře pořádané v rámci projektu E-bezpečí

  •  16. 4. 2025 16:30- 18:30 Téma: Rizika virtuální komunikace, lektor E-bezpečí René Szotkowski

Základní tematický modul pro rodiče/pedagogy  se zaměřuje na rizikové jevy spojené s online prostředím, především na kybernetické formy agrese a kyberšikanu, rizika spojená s online seznamováním a fenomén kybergrooming, sexting a jeho rizika, aktuální trendy v oblasti rizikového chování pohledem unikátní kazuistiky apod. V rámci modulu je aktivně řešena např. otázka nových typů sociálních sítí (TikTok apod.). 

  •  7. 5. 2025 16:30 – 18:30  Téma: Nebezpečné výzvy, lektor E-bezpečí René Szotkowski

Víte, co jsou to nebezpečné výzvy (tzv. dangerous challenges), se kterými se děti setkávají v online prostředí, především pak na sociální síti TikTok? Jak rozpoznat, že si moje dítě vyzkoušelo rizikovou výzvu? Jak s dětmi o těchto tématech komunikovat? Proč je nebezpečná nadměrná medializce tohoto tématu? S jakými typy výzev má zkušenost Česká republika a co se děje v zahraničí? 

  •  28. 5. 2025 16:30- 18:30 Téma: Pravda a lež v online světě, lektor E-bezpečí René Szotkowski

Tento vzdělávací kurz se věnuje především problematice ověřování různých typů informací v online prostředí, především pak rozpoznávání pravdivých a nepravdivých informací (dezinformací, fake news, hoaxů či misinformací). Samostatná část kurzu je pak věnována svobodě projevu a situacím, které hranice svobody projevu překračují. Kurz se věnuje např. mýtům, kterým po generace věříme a šíříme je mezi sebou, dezinformacím v historii a současnosti apod. Kurz nabízí celou řadu aktivit pro pedagogy a žáky, které jsou zacíleny na posilování mediální a digitální gramotnosti – napříč systémem základních, středních a vysokých škol.

  •  17. 9. 2025 16:30- 18:30 Téma: Kyberšikana v souvislostech, lektor E-bezpečí Pavel Schweiner

Co je to kyberšikana? Jaké má formy a jak se projevuje? Co děti vede k páchání kyberšikany? Jak se chránit a jak se bránit? Jak zajistit bezpečnost na mobilním telefonu a počítači? Jak funguje svoboda projevu na internetu a kde jsou její hranice? 

Webináře pořádané s E-bezpečí nebudou nahrávané a nebude možné je zhlédnou v záznamu na Youtube města. Samotný online webinář bude probíhat na platformě E-bezpečí pod Olomouckou univerzitou. Odkaz bude k dispozici  na webových stránkách města v záložce Odboru školství.

 

Záznamy odvysílaných webinářů:

 
 
 

ZPĚT NAHORU