img

120. výročí naší školy

Připojte se k oslavám v sobotu 16. září 2017

Střední zemědělská škola oslaví 120 let

3. 11. 1897 byla v Brandýse nad Labem slavnostně otevřena Zimní hospodářská škola, do školních lavic usedli synkové drobných rolníků ze širokého okolí Brandýsa. Přenesme se v čase o 120 let později - do roku 2017 a v té samé budově na tom samém místě se stále učí budoucí zemědělci. Ano, opravdu, zemědělská škola slaví na podzim tohoto roku 120 let od svého založení, narozeniny hodné vzpomínání a důstojné oslavy.

Oslavy proběhnou 16. září letošního roku v areálu Střední zemědělské školy na Zápské ulici. Chtěli bychom Vás všechny, zejména absolventy, pozvat na tuto akci a zároveň Vás požádat o poskytnutí a zapůjčení materiálů týkajících se historie (i velmi nedávné) naší školy. Pokud máte nějaké školní fotografie, maturitní alba, sešity, učebnice, zápisky z praxí apod., prosím, zasílejte tyto materiály na adresu SZeŠ Zápská 302, Brandýs nad Labem nebo v elektronické podobě na mail info@szesbrandys.cz, případně doneste osobně do sekretariátu školy. Materiály budou využity na přípravu expozice v areálu školy.

Předem Vám všem děkujeme, a pokud máte „jen“ pěkné vzpomínky na zemědělku, přijďte v září zavzpomínat v doprovodu svých spolužáků, přátel, rodičů i dětí.

Ing. Hana Ornstová

                                                                                                                                                          

 
 

ZPĚT NAHORU